Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tek dileği kızını bir kez daha görebilmek!

Beykoz’da emlakçılık yapan Hüsnü Kopuz, 2008 yılında evlendiği Sibel Çakmak ile 2012 yılının ortalarında şiddetli geçimsizlik ve eşinin rahatsızlığı nedeniyle boşanma kararı aldı. Boşanma kararını eşiyle birlikte alan Kopuz, 2,5 yaşındaki kızının velayetini ise mahkeme anne Sibel Çakmak’a verdi.

Beykoz Aile Mahkemesi’nde Sibel Çakmak ile boşanan Hüsnü Kopuz, 24 Eylül 2015 tarihinden sonra kızı Elif Ceren Kopuz’u bir daha göremedi.

Beykoz Adliyesi’nde gerçekleşen boşanmanın ardından Hüsnü Kopuz’a kızı Elif’i göstermemekte ısrar eden Sibel Çakmak, ayrılık sırasında kızının velayetini almıştı. Daha sonra gerçekleşen tartışmalardan dolayı kızının velayetini almak isteyen baba Hüsnü Kopuz, eşinin akıl sağlığından şüphe ettiğini de Aile Mahkemesi’ne bildirerek tedavi olması gerektiğini söyledi.

Anneye, fiil ehliyeti yoktur raporu verildi

Baba Hüsnü Kopuz’un talebiyle 18 Aralık 2015 tarihinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan muayene sonrasında doktorlar anne Sibel Çakmak için, Kişinin hali hazır durumuyla mevcut hastalığını ayırt etme gücünü ortadan kaldıracak nitelikte olduğu, fiil ehliyetine sahip olmadığı, vesayet altına alınması gerektiğini, mahkemede dinlenmesinde yarar bulunmadığı, velayet hakkını kullanmasına sahip olmadığı şeklindeki tıbbi kanaat sağlık kurulu raporu verdi.

Mağdur baba, Beykoz Aile Mahkemesi’ne kızının velayetini alabilmek için hastaneden aldığı raporla birlikte başvurdu. Duruşmaların hiçbirine katılmayan Sibel Çakmak’ın, mahkemenin kararıyla son duruşmaya polis zoruyla getirilmesine karar verildi. Fakat son duruşmaya da katılmayan anne Çakmak’tan, kızı Elif Ceren’in velayeti alınarak baba Hüsnü Kopuz’a verildi. Anne Sibel Çakmak mahkeme kararına rağmen kızını da alarak kayıplara karıştı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı arama kararı verdi

Yaşanan üzücü olayların üzerine baba Hüsnü Kopuz, anne Sibel Çakmak’ın kayıplara karışmasından sonra Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak arama kararı çıkarttı.

İcra memurlarıyla birlikte 17 kere Kavacık Otağtepe’de kızıyla birlikte ikamet eden Sibel Çakmak’ın evine gitti fakat göremeden geri dönmek zorunda kaldı. Hüsnü Kopuz, yaşanan gelişmelerin ardından kapı kapı dolaşarak kızı Elif Ceren’i aramaya başladı. Sibel Çakmak’ın akrabalarıyla da iletişime geçen Hüsnü Kopuz henüz bir sonuç elde edemedi. 

Baba Kopuz, kızı Elif Ceren’in hayatından şüphe ettiğini belirterek gelecek iyi bir haber bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Murat Boz referandum oyu ile ilgili açıklama yaptı başlıklı makalemizde murat boz, Murat Boz kimdir ve Murat Boz referandum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri