Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sındırgı’ya Yaşam Merkezi

Termal turizm alanında gelişen ve çalışmaların bu alanda yürütüldüğü Sındırgı ilçesinde yeni bir Yaşam Merkezi kazandırılması için projelendirilme çalışmaları başlatıldı.

Hal binası olarak inşaa edilen, mevcut durumda geçici olarak belediye hizmet binası olarak kullanılan alanınYaşam Merkezine dönüştürülmesi için düğmeye basıldı. Karesi Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksinde incelemelerde bulunan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş Sındırgı ilçesinde de benzer bir kompleksin yapılması için çalışmalarını başlattı. Karesi Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi yetkilileri Yaşam Merkezi yapılması planlanan alanla ilgili inceleme yaparak projelendirme konusunda yardımcı olabileceklerini açıkladı.
Yaptığı hizmetlerle ilçeyi atağa geçiren ve vatandaşların refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş konu ile ilgili yaptığı açıklamadaİlçemizi her alanda geliştirmek, vatandaşlarımızın rahat edebilecekleri nezih alanlar oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizin turizm alt yapısını hazırladığımız gibi yerel halkın faydalanabileceği alanları oluşturmayı da ihmal etmiyoruz. Cumhuriyet meydanında yeni bir belediye hizmet binası yapıyoruz. Binanın tamamlanması için son rötuşlar kaldı. Geçici olarak hizmet verdiğimiz mevcut binayı ise sosyal yaşam kompleksine çevirerek vatandaşlarımızın kullanımına sunmak için çalışmalarımızı şimdiden başlattık. Kadınlara, çocuklara, emeklilere yönelik çok amaçlı salon,(konferans salonu)Fitness center, kafe, kütüphane, hanımeli çarşısı, emekli ve bayan kahvesi, çocuk oyun grubu gibi kültürel, sosyal ve sportif alanların yer alacağı Yaşam Merkeziiçin projelendirme çalışmalarımızı başlattık. Belediye hizmet binasına taşınmamız ile birlikte de tadilat aşamasına geçerek, en kısa zamanda çalışmaları tamamlamayı, yaşam merkezini vatandaşlarımızın kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Bunun yanında gençlerimize yönelik Gençlik Merkezi inşaatımızda da çalışmalar devam ediyor. Amacımız turizmle kalkınan refah düzeyi yüksek bir Sındırgı’yı hep birlikte inşa etmek dedi.

Cumhuriyet meydanına yapılan yeni belediye hizmet binasına taşınılması ile birlikte projelendirmenin tamamlanarak inşaat çalışmalarına geçileceği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Recep İvedik 5 filmine bir tepki daha! başlıklı makalemizde recep ivedik, Recep İvedik 5 ve şahan gökbakar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir