Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Saatler 1 saat geri mi alınacak? Kış saati uygulaması resmi kararı

Bu sene saatlerin geri alınmamasıyla birlikte birçok tartışmaya yol açtı. Kimi vatandaş saatlerin geri alınmamasını desteklerken kimi vatandaş ise saatleri 1 saat geri alınmasını istedi. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın saatlerin henüz geri alınmasıyla ilgili bir çalışma yapıldığı öğrenildi

YAZ STİ UYGULAMASI İÇİN FLAŞ HAMLE

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kalıcı yaz saati uygulaması ile ilgili “geri adım atılmayacağını” açıklamasının ardından Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştü.
 
Cumhuriyet’in haberine göre, Nazlıaka, Yılmaz’ın, ders zilinin daha geç çalması ile ilgili çalışmanın yapılacağını, tüm il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecek bir genelge ile sorunun il bazında çözüleceğini söylediğini aktardı.

UYGULAMA YENİDEN İNCELENECEK

Saatlerin geriye alınmaması, yaz saatinin sabit kalması beraberinde birçok sorunu getirdi. Sabah geç saatte havanın aydınlanması, küresel borsalarla senkron zorluğu yaşanması gibi bir çok sorunla birlikte şikayetler arttı. Peki saatler gerçekten geri alınacak mı? İşte Kış saati uygulamasıyla ilgili önemli gelişme

Hürriyet gazetesinden Neşe Karanfil’in haberine göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı konuyu yeniden değerlendirme kararı aldı.Uygulamanın tamamına ilişkin bir röntgen çekileceğini açıklayan bakanlık yetkilileri, buna göre bir adım atılıp atılmayacağının belirleneceğini söyledi.

UYGULAMA TAMAMEN KALKTI MI?

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla 26 Mart 2016 tarihinden itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat ileri alınması şeklinde başlayan yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca, güneş ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla tüm yurtta saatlerin yeniden düzenlenmesi hakkındaki 2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda yer alan “30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bir saat geri alınması” ibaresi de yürürlükten kaldırıldı.

İMZA KAMPANYASI BAŞLADI

Change.org üzerinden başlatılan, “Saatler yeniden geri alınsın” başlıklı imza kampanyasına destek verenlerin sayısı da 40 bin kişiye ulaştı.

İmza kampanyası metninde şu ifadelere yer verildi:

“Sabahları gözümüz görerek emniyet içinde işimize okulumuza gidelim, enerji tasarrufu sağlansın, elektronik eşyalar şaşmasın, ithalat ihracat zaman farkından düşmesin diye bakanlar kurulu kararıyla saatler yeniden geri alınsın!”

Bir önceki yazımız olan Esra Erol'dan şehit ailelerine destek başlıklı makalemizde Beşiktaş, esra erol ve şehitler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri