Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Huzurevi sakinleriyle yemekte buluştular

Büyük Amasya Oteli’ndeki yemeğe Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Arslan ve diğer yetkililer de katıldı.

Yemekte konuşan Vali Işık, “Yaşlılarımız bizlerin baş tacıdır. Bizlerin saygı abideleri ve dua kapılarıdır” dedi.

Yaşlıların geçmişle gelecek arasındaki en sağlam köprüler olduğuna değinen Işık, “Milli ve manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasındaki en önemli halkadır. Bu yaşlarına kadar türlü zorluktan geçtiler. Artık bizlerin yaşlılarımıza bakma zamanıdır. Gençler olarak minnet borcumuzu onlara en güzel şekilde bakarak, sevgi ve saygıda kusur etmeyerek ödemeliyiz. Devlet olarak ailelerin yanında olamayan yaşlılarımıza her türlü imkanı huzurevlerinde sunuyoruz. Onları ziyaret ederek yalnız bırakmamaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Işık çifti, Merzifon Huzurevi ve Suluova Hacı Muammer Koca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünden gelen konuklarıyla tek tek sohbet edip çeşitli hediyeler verdiler.

Bir önceki yazımız olan Amasya’da 3 yılda 30 milyon fidan dikildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri