Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hareketli Yaşam, Bisikletlerle Teşvik Ediliyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen bisiklet teslim protokol törenine Bursa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Özcan Akan ile Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş katıldı. İmzalanan protokole göre Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından teslim edilen 50 adet bisiklet, Sevgi Evleri, Huzur Evleri gibi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli birimlerde kullanılacak.

Törende konuşan Bursa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Özcan Akan, Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Toplumda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması’ projesinin başlatıldığı bilgisini verdi. Bakanlığın bu proje ile çeşitli hedef gruplara bisiklet dağıtımı yoluyla hareketli hayat tarzının benimsetilmesini hedeflediğine dikkat çeken Dr. Akan, Bu kapsamda bizler de 2015 yılından itibaren çeşitli kurum ve kuruluşlara toplamda 3 bin 339 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı birimler tarafından kullanılmak üzere 50 adet bisikleti Müdürlüğümüz ile Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile devir ediyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Sıfırın Altında Yaşam Mücadelesi başlıklı makalemizde Altında, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri