Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Fatsa’da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Fatsa Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü tarafından Sağlıklı Yaşam ve Fiziksel Aktivitenin Önemi konulu yürüyüş gerçekleştirildi.

Fatsa Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğünün organizasyonu kapsamında Ortabüyük Camisi önünde toplanan öğrenciler, sağlık personeli ve vatandaşlar ellerindeki pankartlarla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar yürüdü.

Yürüyüş sonrası muhabirine açıklama yapan Fatsa Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Işıl Aralan, Sağlık Bakanlığının bu yılı Sağlıklı yaşam ve hareket yılı ilan ettiğini hatırlatarak, bu kapsamda parkurda yürüyüş yaptıklarını söyledi.

Spor yapmanın çok önemli olduğunu ifade eden Aralan, Spor yapmak, hareket etmek çok önemli. Sağlık Bakanlığının önerdiği bu programı vatandaşlarımız zaten uyguluyor ancak biraz daha yaygınlaşması ve farkındalık oluşturmak için çocuk evlerinde kalan çocuklarla böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Yürüyüş yapmayı herkese tavsiye ediyoruz. diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Hareketli Yaşam, Bisikletlerle Teşvik Ediliyor başlıklı makalemizde Bisikletlerle, Ediliyor ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri