Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Cerablus'a 'iyilik merkezi'

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, terör örgütü DEAŞ’tan temizlenen, pek çok alanda hizmetleri Türkiye tarafından karşılanan Halep’in Cerablus ilçesinde, İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince (İYİLİKDER) kurulan İyilik Merkezi açıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye’nin kuzeyinde terör tehditlerine karşı yürütülen harekat kapsamında, Özgür Suriye Ordusunca (ÖSO) terör örgütü DEAŞ’tan temizlenen Cerablus’a Türkiye’den giden yardımlar sürüyor.

Bu kapsamda Anadolu Platformu bünyesinde açılışı gerçekleştirilen İyilik Merkezinde Cerabluslular, gıda ve giysi ihtiyaçlarını mağaza konseptindeki merkezden seçerek alma imkanına kavuştu.

Merkez, ayrıca Cerablus’a giden yardımların daha operasyonel ve koordineli yürütülmesine de aracılık edecek.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, merkezin açılışındaki konuşmasında, Suriye ve Türkiye’deki halkların geçmişten bu yana kardeşlik bağıyla birbirlerine bağlı olduğunu söyledi. 

İYİLİKDER Başkanı İbrahim Bahar da kardeşlik hukukunun gereği olarak Cerabluslulara imkanlar dahilinde yardımcı olmaya çalıştıklarını vurguladı.

İYİLİKDER Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ise Suriyelilerin yaşadığı acıları yüreklerinde hissederek, sıkıntılarını gidermeye çalıştıklarını kaydetti.

Merkezin açılışı dolayısıyla 700 ihtiyaç sahibine gıda ve giysi yardımı yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Mevsimlik Gezici Tarımda Çocukların Yaşam Koşullarının İyileştirilmesi' Konferansı başlıklı makalemizde Çocukların, Gezici ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri