Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bir kutlu hizmet

Hiranur dağında sevgili peygamberimiz gönüller sultanı Efendimiz ( sallallahu aleyhi veselleme) gelen ilk oku emri ile başlanan bu mukaddes yolculukta, Peygamber Efendimizin ilme ve ilim tahsiline verdiği önemden ilham alarak çorbadaki tuz misali aynı gayeye hizmet etmek için yola çıktık.

Vakfımızda öğrencilerimize Kuran-ı Kerim ,Tecvid,Hafızlık,Arapça Gramer, Fıkıh, Akaid, Tefsir ve Hadis dersleri beraberinde kişisel gelişime yönelik özgüven aşılayan sosyal etkinlikler eşliğinde kapsamlı eğitimler verilmektedir.

Hiranur vakfı; ihtiyaç sahiplerine gıda, kumanya,giysi vb. yardımlarda bulunarak kuran kurslarına ve ihtiyaç sahibi ailelerin günlük iki öğün sıcak yemek ve ekmek ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ve kanayan yara Suriye

Suriye deki olaylar nedeniyle yüz binlerce din kardeşimiz şehit olmuş ve bir o kadar da masum Müslüman sivil kardeşlerimiz evinden ve yurdundan ayrılmak zorunda kalmıştır.Bu konuda bir çok sivil toplum kuruluşu hızla harekete geçerek Suriyeli kardeşlerimize kendi alanlarında ensarlık yapmaya çalıştılar.Bizler vakfımız aracılığıyla kardeşlerimizin asıl ihtiyaçlarının eğitim olduğunu düşünerek Urfa valiliği ile ortak çalışma başlatıp 300 kadar Suriyeli kardeşimizi hocaları ile birlikte vakfımıza getirerek barınma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

 

Bir önceki yazımız olan Yorgun Düşen Beyaz Kuğu İzmir Doğal Yaşam Parkı'na İndi başlıklı makalemizde Beyaz, Doğal ve Düşen hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri