Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başakşehir Belediyesi'nden çevreci okullara ödül

Başakşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak başlattığı çevre yarışması ile en çok bitkisel atık yağ ve pil toplayan okulları ödüllendiriyor. Başakşehir’deki tüm ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan yarışma ile çocuklar hem ödül hem de çevre bilinci kazanacak.

Bitkisel atık yağ bidonunu dolduran okullar,444 0 669 nolu numaradan BİKOM’a ulaşarak, yağlarını lisanslı atık yağ toplama firmasına teslim edecek.

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen yarışmada okullar toplamış oldukları atık yağ miktarına karşılık gelen ödül ile ödüllendirilecek.

Sonuçlar için verilen tarih 29 Mayıs iken, ödül töreninin haziranda yapılması kararı alındı.

ATIK PİL KAMPANYASI

Proje çerçevesinde ayrıca evsel ve geri dönüşümlü malzemelerden ayrı bir kutu içinde biriktirilen atık piller de ödüllendirilecek. Başakşehir’deki tüm anaokul, ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan atık pil toplama kampanyasında her 250 kilogram atık pil toplayan okula bir tablet hediye edilecek. Ayrıca dereceye giren ilk üç okul içinde çeşitli sürpriz ödüller olacak.

Kampanyanın son tarihi 30 Nisan.

Bir önceki yazımız olan Hareketli Yaşam Alzheimer'ı Önlüyor' başlıklı makalemizde Alzheimer, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri