Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ayşen Zamanpur Üniversite Öğrencilerine Yaşam Felsefesini Anlattı

ANSİAD 14. Girişimcilik Günleri’nin program konuğu olan Silk & Cashmere markasının sahibi Ayşen Zamanpur, ‘Sadece 5 saniyem olsaydı’ diyerek üniversite öğrencilerine nasıl bir yaşam felsefesi olduğunu aktardı

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Girişimcilik Günleri’nin konuğu, Ayşen Zamanpur oldu. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda ANSİAD Girşimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın’ın moderatörlüğünde öğrencilerle bir araya gelen Zamanpur, iş hayatındaki tecrübelerini paylaştı ve iş hayatına atılacak gençlere tavsiyelerde bulundu. Toplantıya ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Sadi Kan, Ahmet Erdal ve İlhan Karakaya, ANSİAD üyeleri, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ve hocaları katıldı.

Kaşmir keçileri ve ipek kozalarının peşinde dolaştım

Sahibi olduğu Silk & Cashmere markasının bir düşüncenin fikre, fikrin projeye, projenin hayata geçişinin gerçek öyküsü olarak tanımlayan Ayşen Zamanpur, 1990’ların başında yüksek kaliteli kaşmir keçilerinin ve ipek kozalarının peşinde, İç Moğalistan ve Çin’in içlerinde dolaştım. Türkiye’de olmayan iki hammaddeye odaklanmıştık ve İngiliz, İtalyan, İskoçların en genci 50 yıllık olan kaşmir markalarıyla aynı pazarda yer almak elbette kolay değildi dedi. Geçtiğimiz ayda annesini kaybeden ve kariyerindeki başlangıç noktasının annesinin kaşmir kazağı olduğunu dile getiren Ayşen Zamanpur, Herkes bu işe nasıl girdiğimi merak ediyordu, ben küçükken bilmeden annemin kaşmir kazağını dolaptan alır, ona sarılır okşardım. Hikayemin başlangıç noktası da sanırım burası diye konuştu.

Doğuştan global bir marka

İlk günden dünyayı hedefleyen bir marka olduklarını kaydeden Zamanpur, İlk andan itibaren ekiple ilerledik ve ilk günden itibaren düşümüze inandık. Doğuştan global bir marka olarak bizi tanımlıyorlar, 1992’de ilk mağazamızı Zürih’te açtık. Uluslararası bir marka olmanın getirisi bizim için Avrupa pazarıydı diyebiliriz. Bugün 200 satış noktasıyla 25 ülkede sadece kendi markamızla yer alıyoruz dedi.

5 saniyem olsaydı

Tüm kalbimle girişimciliğe inanıyorum diyen Zamanpur, Düşleri olan, tutkuları olan, bunların peşinden koşan genç girişimcilerin sayılarının artmasının ve başarılı olmalarının sadece ekonomiyi değil, sosyal adaleti de geliştireceğine inanıyorum diye konuştu. Tutkuyla başladığı işten bir marka ortaya çıkaran Zamanpur, 5 saniyem olsaydı size anlatmak istediklerimi birkaç başlık altında toplamak gerekirse, dünyayı yakından izlemenizi, bilgiye sürekli ulaşmanız ve kullanmanız gerektiğini, teknolojiyi baş tacı etmeniz gerektiğini, dünyadaki eğilimleri ve fırsatları, yanındaki tehlikeleri ile birlikte görebilmenizi, asla şikayet etmemenizi ve buna bağlı olarak çözüm odaklı olmanızı, ekibinize inanmanız gerektiğini, ekibin bir parçası olmanızı, sosyal sorumluluk bilinciyle etik ve yasal olabilmeyi, asla sessiz kalmamayı, son olarak ve en önemlisi işinize tutkuyla bağlı olmanızı önerebilirim dedi. Toplantı, ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, Başkan Yardımcısı Sadi Kan ve Girişimcilik Komite Başkanı Işık Yargın’ın Zamanpur’a plaket takdimiyle son buldu. – ANTALYA

Bir önceki yazımız olan Kunak'tan Gebzeliler'e Sağlıklı Yaşam Sırları başlıklı makalemizde e, Gebzeliler ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri