Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Apartman dairesinde 43 milyon dolar ele geçirildi

BBC’nin haberine göre, yolsuzlukla mücadele kurumu Ekonomik ve Mali  Suçlar Komisyonu (EFCC) tarafından yapılan açıklamada müfettişlerin, Lagos’un  Ikoyi bölgesindeki dört odalı bir evde 43,4 milyon ABD dolarının yanı sıra 27 bin  800 pound (yaklaşık 35 bin dolar) ve 23 milyon naira (yaklaşık 75 bin dolar)  bulduğunu belirtildi.

EFCC, bitkin görünümlü ve kirli kıyafetli bir kadının çantaları  hızla alıp çıktığı yönünde aldıkları istihbarat sonrası yetkililerin daireye  baskın düzenlediğini bildirdi.

Güvenlik görevlileri, müfettişlere evde hiç kimsenin yaşamadığını  söylerken, bir kaynak, EFCC ile bir kadının farklı zamanlarda çantasıyla  geldiği bilgisini paylaştı.

Kaynak, Kadın kirli kıyafetlerle bitkin bir halde geliyor ancak cildi  dışarıdaki görüntüsü ile örtüşmüyor, belki de kılık değiştiriyordu. dedi.

EFCC, nakit paranın yedinci katta bulunan dairedeki dolapta ve  çekmecelerde düzgün biçimde, mühürlü paketler içinde saklandığını açıkladı.

Paranın, yasa dışı faaliyet yoluyla elde edildiğine inanıldığını  belirten yetkililer, konuya ilişkin henüz kimsenin gözaltına alınmadığını  kaydetti.

EFCC, mart ayında, Kaduna şehrindeki havaalanında, 155 bin dolar  değerinde banknotlar bulduklarını açıklamıştı.
 

Bir önceki yazımız olan 250 sanatçı 'hayır' bildirisi yayınladı! Aralarında o isimde var... başlıklı makalemizde 16 Nisan, anayasa ve hayır oyu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri