Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Amasya’nın hedefi UNESCO kalıcı listesi

Düzenlediği basın toplantısında Amasya, Harşena Dağı ve Pontus Kral Kaya Mezarları’nın 2015 yılında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne kaydedildiğini hatırlatıp çalışmaların kalıcı listeye girmek adına ilerlediğini belirten Başkan Özdemir, “Önümüzdeki iki yıl içerisinde altyapısını ve bütün prosedürlerini tamamlamış bir il olarak 2019, 2020 sınırları içerisinde kalıcı listeyle ilgili müracaatımızı yapmayı arzu ediyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından marka kent ilan edilen Amasya’nın birçok medeniyetin kültürel varlıklarının aynı fotoğrafta görülebildiği özel bir şehir olduğuna değinip bunun ziyaretçi sayısına da yansıdığını vurgulayan Özdemir, “2009 yılında 80 bin olan ziyaretçi sayımız 2016 yılı sonu itibariyle 490 binlere kadar ulaştı” diye konuştu.

Toplantıya katılan Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız da UNESCO sürecine ilişkin bilgiler verdi.

Bir önceki yazımız olan Bonzai taşırken yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri