Amasya Haberleri, Amasya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Amasya Müsteşar Erdem, ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ Için Amasya’da

Müsteşar Erdem, ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ için Amasya’da

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, ’81 vilayette Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ ilan etti. Bizde bu doğrultuda Amasya’ya geldikö dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem ve beraberindeki heyet Bakanlık tarafından hayata geçirilen çalışma hayatında milli seferberlik projesi kapsamında Amasya’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Amasya SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel tarafından karşılanan Müsteşar Ahmet Erdem Çalışma Bakanlığının hayata geçirdiği proje hakkında basına bilgi verdi. Erdem, ‘Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu 6 Ocak’ta çalışma hayatında milli seferberlik ilan etti. Biz de bu doğrultuda Amasya’yı ziyaret ettik. Çalışma hayatının taraflarıyla görüşeceğiz. 2023 hedeflerimizi onlarla paylaşacağız. Bakanlığımızın koordinasyonunda ulusal istihdam stratejisini hayata geçirdik. Burada istihdamın yüzde 55’e yükseltilmesi, kadınların iş gücüne katılımının yüzde 41’e yükseltilmesi, aynı zamanda işsizliğinde yüzde 5’e düşürülmesini hedeflemekteyizö dedi.

Bir gasetecinin ‘Büyükanne Projesi’yle ilgili sorduğu soruya da yanıt veren Müsteşar Erdem, ‘Çok güzel yansımalar aldık. Bu babaanne, anneanne projesi önümüzdeki günlerde hayata geçecek. Önümüzdeki günlerde bütün çerçevesi belli olacak ve milletimizle vatandaşlarımızla paylaşacağızö diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Yolcu otobüsünde 2 bin 970 paket kaçak sigara ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri